
Temakurs: Når pumpe- og tetningssystemet ditt betyr noe
Hvordan unngå de store kostnadsdriverne i ditt system og enkelt identifisere mulige årsaker?
I dette 3-timers nettkurset vil du få innføring i de forskjellige pumpetypers gode og dårlige egenskaper.
Innkjøp av en pumpe i systemet står for kun 4-6% av den totale levetidskostnaden. Hvordan unngå de store kostnadsdriverne i ditt system og enkelt identifisere mulige årsaker? En forutsetning for at pumper og tetninger skal oppnå akseptabel levetid med minimalt vedlikehold, er at man velger riktige pumpe type, materialer, og tetningssystemer.
Kurset er utviklet på bakgrunn av kursholders mer enn 30 års erfaring i arbeidet med pumpe- og tetningssystemer, samt tilbakemeldinger fra brukere.
Kurset vil belyse og gi innføring i de forskjellige pumpetyper gode og dårlige egenskaper. Hvordan vil pumperelaterte problemer føre til for tidlig havari i de mekaniske tetningene? Basert på erfaring ser vi at de mekaniske tetningene har et problem fra oppstart/idriftsettelse. I dette kurset belyser vi mulige årsaker.
Nødvendig forhåndskunnskap er å foretrekke for å få mest ut av deltagelse på dette kurset.
Mål
Gi deltakerne kunnskap og forståelse av deres pumpe og tetningssystem slik at de kan gjøre nødvendige tiltak for å redusere uventede stopp og kostnader.
Bedriftsinterne kurs
Vi gjennomfører gjerne kurset tilpasset din bedrift. Ta kontakt med oss så avtaler vi ny dato og en god pris.
Vi kan kontaktes på kundeservice@qualitynorway.no eller på telefon 67 52 60 10.
Få bedre pris som medlem
Alle kan delta, både ikke-medlemmer og medlemmer, men du og din bedrift får bedre pris som medlem av Norsk Forening for Vedlikehold.
Les mer om pris på medlemskap HER.
Les mer om medlemsfordeler og meld deg eller din bedrift inn HER.
Norsk Forening for Vedlikehold
Vi tilbyr kurs og konferanser som gir deg faglig kompetanse på flere nivåer, både rettet mot strategisk, taktisk og operativt nivå. World Class Maintenance – Vedlikeholdsledelse og World Class Maintenance – Vedlikeholdstekniker er våre flaggskip innen vedlikehold og gir en anerkjent sertifisering. Kursene er basert på europeisk norm NS-EN 15628 Vedlikehold – Kvalifikasjonskrav for vedlikeholdspersonell.
Les mer om Norsk Forening for Vedlikehold her.

Tom Arne Bergmann
Business Development Manager, Pumpe & Maskinteknikk AS
Tom Arne Bergmann har mer enn 35 års erfaring som pumpe og tetnings spesialist for både landbasert-, marin- og olje & gass industrien. Faglig hovedområder er oppgraderinger av pumper og roterende utstyr. Holder mange foredrag / kurs innenfor emnet pumper og tetninger og regnes som en av landets beste innenfor dette. Lidenskapelig interessert i forbedringer av pumper og tetninger samt hjelpe til med å øke tilgjengeligheten på dette utstyret. Har arbeidet med mange prosjekter som er relatert til total levetidskostnader og tilgjengelighet og kan vise til mange gode resultater innen dette.
Dato og tid
- 02.05.2023 12:00–15:00
Program
11.45 Vi kommer oss på nett
12.00 Start
15.00 Slutt
Det blir lagt opp til pauser underveis.
«Som mottaker vil jeg si at kurs på nett fungerer meget bra. Selv om det selvfølgelig er hyggelig å treffe folk, er dette veldig tids- og kostnadsbesparende. Enklere å få med flere deltagere fra samme bedrift!»
Nettkurs
Deltakerpris
2250,- for medlemmer av Norsk Forening for Vedlikehold
2500,- for ikke-medlemmer
Få bedre pris som medlem
Alle kan delta, både ikke-medlemmer og medlemmer, men du og din bedrift får bedre pris som medlem av Norsk Forening for Vedlikehold. Les mer om pris på medlemskap HER.
Les mer om medlemsfordeler og meld deg eller din bedrift inn HER.